Är du intresserad av att bli medlem i Svenska Dendrobatidsällskapet, läs mer under Om SDS

Sökningen fann 4 träffar

av Azeam
08 apr 2015, 14:56
Kategori: Mässor och aktiviteter
Tråd: "Save the Frogs Day" med föredrag (Öland)
Svar: 0
Visningar: 2700

"Save the Frogs Day" med föredrag (Öland)

För er som använder Facebook finns ett event på https://www.facebook.com/events/626661567466914/ , bjud gärna in fler som kan vara intresserade. För SHR-medlemmar fortsätter helgen med övernattning på Öland och fältherp under söndagen. Välkomna!

http://www.smhf-herp.se/wp-content/uploads/Program ...
av Azeam
19 apr 2013, 12:32
Kategori: Mässor och aktiviteter
Tråd: Save the Frogs Day 2013
Svar: 4
Visningar: 4901

Save the Frogs Day 2013

Nu är programmet färdigt för årets Save the Frogs Day vid Ottenby fågelstation på Öland. Läs hela programmet på http://www.smhf-herp.se/2013/04/save-th ... -day-2013/

Evenemanget är öppet för alla och gratis. Välkomna!
av Azeam
02 apr 2012, 13:23
Kategori: Mässor och aktiviteter
Tråd: Save the Frogs Day
Svar: 0
Visningar: 2297

Save the Frogs Day

Lördag den 28:e april är det "Save the Frogs Day". Vi uppmärksammar detta genom en heldag med föredrag, barnaktiviteter och en kvällsexkursion vid Ottenby fågelstation (Öland). Läs mer om dagen och hela programmet på http://www.smhf-herp.se/2012/04/save-the-frogs-day-ottenby-oland/ .

Välkomna ...
av Azeam
13 maj 2009, 00:14
Kategori: Medlemmarnas djur och terrarium
Tråd: Andersson och Mias 400l
Svar: 9
Visningar: 6357

Re: Andersson och Mias 400l

Snyggt terrarium!

Är ni nöjda med Epiweben? Är det IIS-systemet eller bara den "vanliga" panelen? Frågar eftersom jag är inne på att köpa en sådan bakgrund själv, dock helst utan pump... Går det att få mossa att växa på Epiweb om man bara håller uppe fuktigheten med foggers/handduschningar tro?

Gå till avancerad sökning